| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14.6 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Material | PBT |
| Depth | 10.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Flammability Rating | UL94V-2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Yellow |
| ELV | Compliant |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 2 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Serviceable | Yes |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Accessory Type | Terminal Position Assurance (TPA) |
Stock: 1177
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18202
Ext.Price$0.18202
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18202 | $0.18202 |
| 10 | $0.16141 | $1.61410 |
| 50 | $0.14314 | $7.15700 |
| 100 | $0.12986 | $12.98600 |
| 500 | $0.11781 | $58.90500 |
| 1000 | $0.10689 | $106.89000 |
| 3000 | $0.09965 | $298.95000 |
| 5000 | $0.09290 | $464.50000 |
